Köpek Maması

Ana Sayfa » BLOG » Köpek Maması

Evinizde hayatınızı paylaştığınız sevimli dostlarınızın günlük yemeleri gereken besin miktarı, hazır olarak satılan köpek maması ile kolayca karşılanır. Ek besinler sayesinde köpeklerinizin günlük ihtiyaç duydukları besinler, köpek mamasında bulunmaktadır. Hazır şekilde satılan paketli şekilde satılan köpek mamaları, köpek sahipleri ve köpekler için son derece patik şekilde bulunur.

Köpek Maması
Köpek Maması

Mama Türleri

Köpek mamaları yaş ya da kuru olmak üzere iki farklı kategoride yer almaktadır. Bununla beraber aralarında ödül mamaları ve günlük mamalar da bulunur. Köpeğinize piyasa üstünde yer alan tüm mama markalarını güvenli bir şekilde vererek mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz. Bu mama çeşitleri, köpeğinizin kullanımlarına sunulmadan ilk olarak önce testlerden ve denetimlerden geçmektedir. Köpeklerinize vereceğiniz kuru mamalar, köpeklerinizin besin maddelerini eksiksiz olarak kolayca almasını sağlamaktadır. Köpeklerinize köpek maması seçme alanında dikkat edeceğiniz konular ise köpeğinizin ırkı, cinsi, günlük aktiviteleridir.

Özel Mamalar

Bazı köpekler ırklarına özel olarak üretilmiştir. Mama içindeki vitaminler, mineraller ve gıda ürünleri özel olarak geliştirilmiş olup ırk için ayarlanmıştır. Köpeklerinizin gelişimi ve ırk çeşitlerine göre tüm genetik özelliklerinin ilerlemesi adına bu mamaları hayvanlarınız için kolayca kullanabilirsiniz. Mamalar konserve içerisinde ya da ambalaj paketleri içerisinde satılmaktadır. Bir mama paketi açıldıktan sonra sahip olduğunu tazeliğini yitirmeden köpeklere verilir. Bazı ambalaj ürünleri mamaları uzun süre taze tutabilmektedir. Köpeklerinizin günlük olarak alması gereken gıda, veterinerinizle birlikte karar verilecek bir konudur. Köpeklerinizin beslenme alışkanlıklarına göre mamalarını gün içerisinde birkaç öğün şeklinde ölçülü olarak koyabilir ya da günlük olarak istediği zaman yiyebileceği yere bırakabilirsiniz. Köpekleriniz kısır duruma getirilmişse, kısır dişiler adına yine özel üretilmiş mamaları kullanabilirsiniz.

Mama Kullanımı

Köpeklerinize vereceğiniz mamanın taze ve güvenilir olması gerekir. Mama ile birlikte köpeğinizin içme suyunu da hazır bulundurmalı ve su kabı içerisinde uzun süre beklemiş olan suyu boşaltarak taze suyla değiştirmelisiniz. Yavru köpeklerin gelişimleri için almaları gereken besin türlerinin derecesi, yetişkin köpeklerinki ile karşılaşması durumunda daha farklı olacağından yavru köpeğiniz için her zaman yavru köpekler için yapılan mamalardan kullanmanız gerekir.

Mama Çeşitleri Burada

Türkiye’nin en iyi evcil hayvan ürünleri adresleri arasında yer alan sitemizde köpeğinizin tüm ırk ve yaşam evrelerine uygun fiyatlı köpek mamalarını sunmaktadır. Bu kategoride yer alan köpek maması, alt gruplara göre ayrılarak satışa çıkarılmaktadır. Köpeğiniz henüz 12. ayını doldurmadıysa yavru köpek maması satın alabilirsiniz. Bununla beraber 1 ile 7 yaş arasında bulunuyorsa yetişkin köpek mamalarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca mama konusunda alt kategori grubunda deri problemi yaşayan köpekler için özel ürünlerde bulunmaktadır. Köpek mamaları kategorisi içerisinde sahip olduğumuz geniş ürün yelpazemizde ihtiyacınız olan her ürünü kolayca inceleme imkanına hemen erişebilirsiniz. Köpeğinizin yaş, ırk veya özel sağlık ve diyet konularına uygunluk gösteren mama türlerini mutlaka bulabilir ve hemen satın alabilirsiniz. Köpekler için ırk ya da cins olması fark etmeden dört ayaklı arkadaşınız için en özel mamaları hemen satın alabilirsiniz. Köpeklerde bazı zamanlarda farklı mamalara ihtiyaç duymaktadır. Yaygın olarak düşünülen konular arasında köpeği etle, kemikle beraber beslemek gelmektedir. Bu düşünce yanlış bir düşünce olarak yer almaktadır. Köpeğin yeterli ve dengeli beslenmeye ihtiyacı bulunur. Köpeklerde doğru olarak hazırlanacak beslenme programının yapılması ile sağlıklı yaşayacaktır.

21.08.2019 - 21:53

173 Okunma

İlgili Terimler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI

FACEBOOK'TA BİZ